Hakkımızda

YETIMLER SIZE ALLAHIN EMANETIDIR

Yetimler Gülsün Diye Derneği, 2018’yılında Ankara’da Bir Yetim annesi başkanlığında kuruldu. Kuruluş amacı, öncelikle ulaşabildikleri kadar hepimize emanet olan yetim çocuklarımıza ve onların aileleri ile sonrada tüm gerçek ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçları doğrultusunda ulaşmak olup,

Bunu gönüllü olarak, çıkarsız, sevgi ve aşkla, hayırlı niyetlerle, hizmet anlayışıyla ve her gün daha fazla cana ulaşarak, en hassas şekilde görevlerini yerine getirmek Yetimler Gülsün Diye Derneğinin en büyük idealidir.

Dernek, İkinci el mağaza şeklinde bir format ile oluşturulmuş olup, gün boyu yetim ve ihtiyaç sahiplerine açık olan ve onlara ücretsiz şekilde her türlü desteği sağlayan aynı zamanda bir hayır evidir.

Ayni ve nakdi her türlü yardımı yetim ve gerçek ihtiyaç sahiplerine en kısa ve en iyi bir şekilde ulaştırma anlayışıyla hareket ederek, muhtaç duruma düşmüş insanlara ihtiyaç duydukları iyilik ve insani yardımı yapmaktadır.

Yetim çocuklara eğitim bursu sağlamaktadır.

Derneğimiz; hiçbir siyasi parti, cemaat, cemiyet, dernek, vakıf vb. bir oluşuma dahil değildir. Sadece iyilik yapabilmek niyeti ile oluşturulmuş müstakil bir dernektir.

Derneğimiz,  Ankara Valiliği, İl Dernekler  Müdürlüğü’ne bağlı olarak 06-132-085 kütük numarasıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Gönüllülük esasıyla yürütülen dernek çalışmaları herhangi bir kar amacı gütmemektedir. Dernek masrafları da üyelerin kendi imkanlarıyla ve dışarıdan bulabildiği / bulmaya çalıştığı fonla ve gelen genel bağışlarla karşılanmaktadır.

Çalışmalarımız Şu An İçin Ankara İli İle Sınırlıdır.

Kuruluş Amacımız

Dernek, yardımlaşma, paylaşma, empati kurabilme ve kardeşlik olgusunu yükselterek, “Çocukları çok seven ve onlara hayatının her döneminde güvenen, sevgi ve şefkatini esirgemeyen Peygamber Efendimizin (sav) “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimse ile ben (şehadet parmağı ile orta parmağını bir araya getirerek) cennette bu kadar yakın olacağız” buyurmuş olmaları ve bizlere yeryüzünün bütün yetimlerini işaret etmiş olmaları” düsturuyla, Ensarlık ve Muhacirliğin Tüm insanlar için olduğu öngörüsü ile gönüllülük ve hizmet anlayışıyla, başta yetim çocuklar olmak üzere ulaşabildiğimiz tüm mazlum düşmüş, ruhsal ve fiziksel şiddet mağduru, savaş mağduru, ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, sağlık, yakacak, barınma gibi maddi manevi zaruri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Derneğimizin Faaliyet Alanı

Derneğimiz, sosyal alanda yurt içinde ve Ankara Bölgesinde faaliyet göstermektedir.

MİSYONUMUZ
Yetim çocuklarımızın bir gülüşünü sağlayabilmek , onlara her anlamda yanlarında olduğumuzu hissettirmek , Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak, Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, Hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilmektir.

VİZYONUMUZ

Hepimize emanet olan yetim çocuklarımıza insani anlamda ihtiyaç duydukları her şeyi imkanlarımız dahilinde gidermek, onları topluma kazandırmak adına elimizden gelen her şeyi yapmak, Bunlara ilave olarak Savaş, Doğal afet ve başka nedenlerle biçare düşmüş, evsiz kalmış, salgın hastalıkların pençesinde bir lokmaya muhtaç kalmışlara, merhametlinin elini uzatmak, İmkânsızlıklardan dolayı okuyamayan, eğitimi yarım kalmış gönüllere sahip çıkmak. Yetim çocuklarımızın Meslek ve beceri kazandıracak eğitimlerini hayat boyu desteklemek.Hayata tutunamamış, her şeyin değiştiği bir dünyada sahipsiz kalmış tüm yetimlere ulaşmak ihtiyaçlarını karşılamak, rehberlik yapmak. Kısaca nerde bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orda ve onlarla olmak amacımızdır

DEĞERLERİMİZ:

  • Gönüllülük
  • Karşılıksız yardımseverlik
  • Başta YETİM çocuklarımız Olmak Üzere Tüm insanların Hayatına Değer Vermek
  • Dürüstlük
  • Güvenilirlik
  • Şeffaflık
  • Hesap verebilirlik

BİZE KATILIN
Yetim ve ihtiyaç sahiplerinin hayatını bir nebzede olsa kolaylaştırmak için, her gün daha iyi bir dünya hayaliyle çalışıyoruz. 574 Yetim çocuk portföyümüz, 630 ihtiyaç sahibi aile portföyümüz bulunmakta olup, yardım çalışmalarımıza destek vermek için bize katılabilirsiniz, derneğimiz ile  irtibata geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş